Opavská 8, Šternberk 785 01, Olomoucký kraj
16.05.2024
Autor: AdminJ

SOŠ LaS Šternberk na soutěži Dřevorubec junior 2024: předvedli se, zazářili a skončili třetí

Žáci ze SOŠ LaS Šternberk se ve dnech 25. a 26. dubna zúčastnili 18. ročníku soutěže Dřevorubec Junior, která se konala v areálu Střední lesnické školy a Středního odborného učiliště, Křivoklát, Písky 181. Ve 4 disciplínách se na celostátní i mezinárodní úrovni utkalo celkem 15 škol.

Nejlepší studenti deseti českých a pěti zahraničních lesnických škol se setkali v jednom areálu, aby si změřili své dovednosti s motorovou pilou. Mezi zahraničními účastníky byli například Slováci z Tvrdošína, Rakušané z Litzlhofu, Slovinci z Postojné a Bulhaři z Tetevenu, a letos poprvé i Italové z Fürstenburgu.

Soutěž se skládala ze 4 tradičních disciplín, které testovaly různé dovednosti dřevorubců – kácení, přesný řez, kombinovaný řez a odvětvování. Kromě hlavních soutěžních disciplín se konaly také už tradiční doprovodné disciplíny – hod sekerou, řezání břichatkou a laserová střelnice.

Naši žáci si vedli skvěle a v soutěži družstev se umístili na vynikajícím třetím místě.

Gratulujeme a děkujeme našim žákům za skvělou reprezentaci školy a za jejich nasazení a odhodlání. Naše škola se dlouhodobě snaží poskytovat kvalitní vzdělání a praktické zkušenosti, které studentům umožní vyniknout ve svém oboru. Úspěch na soutěži Dřevorubec Junior je dalším důkazem toho, že naše metody fungují.

SOŠ LaS Šternberk – škola, která vám otevírá dveře k úspěchu v lesnictví!