Proč studovat u nás?

Jsme školou, kterou žáci navštěvují rádi. Dosahujeme toho tak, že se k žákům chováme jako k dospělým a budujeme dobré vztahy mezi žáky i pedagogy. Bez tohoto by naše škola fungovat nemohla.

Absolventi učebních oborů jsou připraveni začít s vlastním podnikáním hned po vyučení nebo jít dále studovat nástavbové studium. Absolventi studijních oborů mohou studovat vysokou školu, na kterou jsou řádně připraveni. Je to krásné, mít takto na výběr.

10 důvodů proč u nás studovat

Jsme přátelští

K našim žákům se chováme přátelsky, udržujeme příjemnou a kolektivní atmosféru na celé škole. Naši žáci chodí do školy rádi a studium je baví.

Vynikající uplatnění na trhu

Žáci našich oborů naleznou skvělé uplatnění v lesním hospodářství nebo průmyslu. Místa ve firmách nebo státním sektoru jsou placená doslova zlatem.

Nejmodernější vybavení

Disponujeme nejmodernější technikou i vybavením. Pravidelně investujeme do zlepšování kvality studijních nástrojů. Moderní dílna a další technologie odpovídající 21 století.

Příroda na dosah ruky

Mikroregion Šternbersko nabízí spoustu přírodních panoramat. Šternberské lesy nabízí nejkrásnější výhledy na úrodnou hanou. Chvíli rovina, chvíli strmé kopce! Na vlastní kůži poznáš klidnou i drsnou přírodu.

Získáš kompletní odbornost

K obsluze a řízení lesnických mechanizačních prostředků, k práci s motorovou pilou, k práci s technickou dokumentací, k provádění údržby a oprav strojů, k pěstování sadebního materiálu, k obnově lesa pomocí lesnické techniky, k dopravě surového dříví, k provádění výkonu práva myslivosti.

Řidičák na všechno!

U nás uděláš papíry na vše! Řidičské oprávnění na auto, náklaďák i traktor! Spolupracujeme s nejlepší autoškolou v regionu AUTOŠKOLA MORAVA s.r.o.

Soutěže a výlety

Pro naše žáky organizujeme celou řadu výletů a zájezdů za poznáním lesnictví a účastníme se na národních i mezinárodních soutěžích.

Snídaně, oběd i večeře

V naší školní jídelně se dobře najíš za skvělé ceny! Oběd vychází od 34 korun a pokud jsi na internátu máš k tomu snídani i večeři za 83 Kč/den!

Ubytování pro studenty

Zrekontruovali jsme kompletně budovu internátu. Bydlení na našem internátu odpovídá dnešním požadavkům na ubytování a díky tomu získáš skvělé zázemí pro studium mimo domov.

Jsme tady více jak 60 let

Za tu dobu nám prošlo studiem desítky žáků z celé České republiky.

Jaké obory u nás můžeš studovat?

Nabízíme širokou škálu učebních oborů a dva maturitní. Uchazeči o tyto obory najdou uplatnění v řadě profesí s velmi dobrými platovými podmínkami.

Co se u nás naučíš?

Fotografie ZE ŠKOLY