Obrázek oboru Mechanik opravář motorových vozidel

Mechanik opravář motorových vozidel


KÓD OBORU: 23-68-H/01

Tříletý učební obor zakončený závěrečnou zkouškou s výučním listem. Studium je zaměřeno provádění údržby a servisní činnosti u motorových vozidel. Cílem studia je příprava odborníků k provádění oprav silničních motorových vozidel a jejich funkčních celků, provádění kontrol a oprav jejich jednotlivých částí provádění montážních a demontážních prací, obsluha základních diagnostických zařízení pro kontrolu technického stavu vozidel a jejich částí.

Co se naučím?

Během studia získám odbornost: k provádění údržby a servisní činnosti motorových vozidel, k nacházení a odhalování příčin závad MV, k opravě a seřizování jednotlivých částí MV – motorů a jejich příslušenství, převodových ústrojí, podvozků, elektrických rozvodů a elektrické výstroje vozidel, k práci s diagnostickými přístroji, k ručnímu a strojnímu zpracování kovů a nekovových materiálů.

Kde se uplatním?

Jako absolvent se uplatním jako kvalifikovaný pracovník připravený seřizovat, ošetřovat, opravovat a zkoušet motorová vozidla – mohu tedy pracovat jako automechanik v autoservisech, v dílnách velkých dopravních, zemědělských aj. firem, ale také ve stanicích technické kontroly, stanicích měření emisí apod. Mohu se také uplatnit ve výrobních závodech při montáži, seřizování a kontrole vyráběných vozidel. Získáním řidičského oprávnění skupiny C mohu pracovat jako řidič nákladních vozidel.

Co mohu během studia získat navíc?

  • řidičský průkaz skupiny B a C
  • řidičský průkaz skupiny T se spoluúčastí
  • zkoušky z myslivosti
  • svářečský průkaz CO2 a obalovanou elektrodou

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více