Obráběč kovů


KÓD OBORU: 23-56-H/01

Co budu studovat?

Tříletý učební obor zakončený závěrečnou zkouškou s výučním listem. Studium je zaměřeno na osvojování si dovedností při používání základních druhů obráběcích strojů, obsluhu a řízení procesu obrábění. Kromě obrábění na klasických obráběcích strojích je součástí výuky i základní výuka moderních technologií strojního obrábění – jako je obsluha a programování CNC strojů.

Co se naučím?

Během studia získám odbornost: k nastavování a obsluze obráběcích strojů (soustruh, frézka, bruska, vrtačka, CNC obráběcí stroje), ke kontrole a měření přesnosti obrobků, k ošetřování běžných pracovních nástrojů, k obsluze a řízení procesu výroby, k samostatnému vyrábění součástí dle výkresové dokumentace, ke správnému a samostatnému čtení výkresové dokumentace.

Kde se uplatním?

Jako absolvent se uplatním ve výrobní činnosti firem zabývajících se obráběním materiálů, zejména kovových, budu kvalifikovaným pracovníkem, který seřizuje a obsluhuje konvenční a číslicově řízené soustružnické obráběcí stroje, provádí práce spojené se strojním obráběním materiálů soustružením, vrtáním, vyvrtáváním, vyhrubováním, vystružováním, řezáním závitů, frézováním, hoblováním, protahováním nebo protlačováním součástí, broušením kovových součástí, dílů strojů a nástrojů.

Co mohu během studia získat navíc?

  • řidičský průkaz skupiny B
  • zkoušky z myslivosti
Obrázek oboru Obráběč kovů

Informace


Podání přihlášky

Pokud jste se rozhodli pro podání přihlášky právě na naši školu, klikněte na odkaz. Stáhnete tak přihláškový formulář, který po vyplnění zašlete…

Více
Máte další dotazy?

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktů, nebo kontaktového formuláře, který Vám bude znázorněn po kliknutí na odkaz.

Více